MOODLE
VIDEO
DIENYNAS
VISAGINO
TECHNOLOGIJOS IR VERSLO
PROFESINIO MOKYMO CENTRAS
ISO9001
Pagrindinis Naujienos Automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikos profesijos mokiniai stažavosi Italijoje

Automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikos profesijos mokiniai stažavosi Italijoje PDF Spausdinti Email
Penktadienis, 05 Gegužė 2017 09:52

2017 m. kovo mėnesį keturi mūsų centro automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikos profesijos mokiniai Erikas Jurgelevičius, Jevgenij Usanin, Oleg Komarov ir Igor Usanin kartu su lydinčia profesijos mokytoja Galina Kopteva turėjo galimybę stažuotis Italijoje, Rimini mieste. Ši galimybė jiems buvo suteikta pagal Erasmus+ programos projektą Nr. LLP-2014-1-LT01-KA102-022794 „Mechatronikas – inovatyvių technologijų specialistas“.

Savo įspūdžius mums papasakojo Eikas Jurgelevičius: „ Mūsų kelionės pradžia pasidėjo Kaune, kur Visagino komanda susitiko su likusiais šio projekto dalyviais iš kitų Lietuvos mokyklų. Mūsų buvo 10 mokinių ir viena mokytoja. Mes vykome į Italiją, į nuostabųjį uostamiestį Rimini. Kelionė buvo ilga, bet jau kelionėje mes pamatėme labai daug gražių vietų, pastatų, paminklų, o tai dar net nebuvo mūsų galutinė atvykimo vieta. Mūsų kelionė užėmė beveik dvylika valandų. Atvykus į Riminį miestą mus sutiko Sistema Turismo darbuotoja, kuri palydėjo visą grupę į trijų žvaigždučių viešbutį „New Jolie Rimini“, kuriame mes ir apsistojome. Viešbučio personalas buvo labai mandagus, malonus. Viešbutyje mus maitino tris kartus į dieną: pusryčiai, pietūs, vakarienė. Maistas buvo labai skanus ir įvairus.
Aš ir  Jevgenij Usanin dirbome kompanijoje MCF, atlikdavome pačius įvairiausius darbus, susijusius su mūsų profesija. Mes išrinkinėjome senas gamybines mašinas, poliravome, plovėme, valėme metalą, dirbome prie staklių, taip pat konstravome ir surinkinėjome objektus. Tuo tarpu likusieji mokiniai, Oleg Kamarov ir  Igor Usanin,  dirbo visai kitoje kompanijoje, jų praktikos užduotys skyrėsi nuo mūsų. Jie surinkinėjo skydines, montavo ir pjaustė laidus, vamzdžius ir t.t. Darbai buvo  lengvai įveikiami, bet reikalavo atsakingumo. Darbas pas visus prasidėdavo skirtingai: vieni kėlėsi 06:00 val., o kiti 08:00 val., bet vis vien grįždavome į viešbutį visi tuo pačiu metu apie 19:00 val.
Savaitgaliais ilsėjomės, todėl ir jėgų šiomis dienomis pas mus buvo daugiausia. Sistema Turismo darbuotojai savaitgaliais organizuodavo mums pažintines kultūrines programas, todėl išmokome daug apie vietovę kurioje gyvenome ir apie šios vietos gyventojų kultūrą. Aplankėme daugumos tokių žinomų vietovių, kaip San Marinas, Venecija, Italija Miniatiūroje.
Pasibaigus trims savaitėms mes užpildėme anketas ir gavome Europass dokumentus.
Man patiko stažuotė, nes įgijau daug patirties, patobulinau anglų kalbos žinias ir šiek tiek pramokau Italų kalbos. Sužinojau daugiau apie užsienyje gyvenančius žmones bei jų kultūrą, susipažinau su daug naujų žmonių, išmokau dirbti komandoje, būti savarankišku, gyvenau labai geram viešbutyje su labai gerais žmonėmis. Labai norėčiau dar dalyvauti projekte ir nuvažiuoti į kitą stažuotę užsienyje.

 

 

 Nuotraukų galerija

1
1 1
2
2 2
3
3 3
4
4 4
5
5 5
6
6 6

 

Atnaujinta Penktadienis, 05 Gegužė 2017 10:17