MOODLE
VIDEO
DIENYNAS
VISAGINO
TECHNOLOGIJOS IR VERSLO
PROFESINIO MOKYMO CENTRAS
ISO9001
Pagrindinis Naujienos SUVIRINTOJŲ STAŽUOTĖ VOKIETIJOJE

SUVIRINTOJŲ STAŽUOTĖ VOKIETIJOJE PDF Spausdinti Email
Pirmadienis, 03 Balandis 2017 00:00

2017 m. kovo mėnesį du mūsų centro suvirintojų profesijos mokiniai Deividas Mikulėnas ir Artur Almukhamedov atliko trijų savaičių stažuotę Vokietijoje, Hamburgo mieste. Šią galimybę jiems buvo suteikta pagal Erasmus+ programos projektą „Modernios technologijos suvirinimo sektoriuje“ (Nr. 2016-1-LT01-KA102-022843).

Į Vokietiją važiavome autobusu, kartu su kitais mokiniais, Hamburge mus pasitiko priimančios organizacijos vadovė Virginija.
Stažuotės metu projekto dalyviai atliko praktiką įvairiose įmonėse, pagerino savo praktinius profesinius įgūdžius bei įgijo specifinių profesinių kompetencijų. Deividas atliko praktiką įmonėje, kuri atlieka remonto, šaltkalvystės bei suvirinimo darbus. Deividas atliko pagalbinio darbuotojo pareigas, tad jam teko paruošti metalą suvirinimui, jį apdirbti. Artur dirbo kitoje įmonėje „VIDOBE Stahlbau & Schweißtechnik GmbH“, užsiimančia tiltų, pramoninių konteinerių gamyba ir dirbančia pagal privačių klientų užsakymus. Jis buvo tarsi suvirintojo „dešinioji ranka“. Artur atliko įvairius suvirinimo ir metalo paruošimo darbus, naudojant pusautomatį, TIG suvirinimo aparatą bei įvairias lenkimo, gręžimo stakles. Mokinys įgavo praktinių ir teorinių žinių, išmoko dirbti įvairiomis staklėmis ir suvirinimo aparatais.
Hamburge mokiniai gyveno dviese kambaryje, maistas jiems taip pat buvo užsakytas.
Stažuotė moksleiviams buvo visapusiškai naudinga, nes leido ne tik įgyti profesinių žinių, bet ir pagerinti savo anglų, vokiečių kalbos žinias bei susipažinti su Vokietija. Kultūrinė programa buvo įvairi: turas mieste, lankant įžymiausias Hamburgo vietas, plaukimas laivu Hamburgo uoste, lankymasis Miniatiur Wunderland pasaulinio garso muziejuje, itališkų ledų degustavimas ledainėje "Italiana", taip pat buvo organizuota ir laisvalaikio programa (lankymasis baseine, sporto klube).
Mokiniai gavo Europass mobilumo sertifikatus, todėl jų įgytos kompetencijos pripažįstamos visoje Europos Sąjungoje. Šį projektą finansuoja Švietimo mainų ir paramos fondas remiant Europos Komisijai.

 

 

Atnaujinta Pirmadienis, 03 Liepa 2017 13:59