VTVPMC Krikštynos 2008 Array Spausdinti Array
Parašė   
Trečiadienis, 20 Rugpjūtis 2008 12:11
Spalio 9 d. Visagino TVPMC pirmakursiams įstrigo atmintyje. Nuo ankstyvo ryto šurmuliavo šventinė nuotaika. ,, Krikštatėviai", pasipuošę mafijos kostiumais, pasitiko visus, žengiančius per centro slenkstį ir visiems skelbė apie artėjančią lemtingą valandą bei būsimus išbandymus .

Per ketvirtą pamoką įvyko pirmoji krikštynų apeigų dalis - visi pirmakursiai buvo pažymėti krikšto simboliais. 11.30 val. krikštatėviai ir surišti bei išmarginti pirmakursiai išsirikiavo centro kiemelyje, čia centro direktorius V. Petkūnas visus pasveikino ir palinkėjo gražios ir prasmingos šventės. Kelionės tikslas - išbandyti pirmakursius, ar jie verti gimnazisto vardo.

Tačiau kaip rodo toliau pateikta nuotraukų galerija, šis kelias nebuvo lengvas. Teko šliaužti tuneliu, ne vienas susipainiojo voratinklyje, sunkiai buvo įveiktas skaniai kvepiančių obuolių takas, lijo miltų ir plunksnų lietus, o būsimųjų fuksų rankas puošė plunksnos, teko paragauti kartaus mokslo ir žinių eleksyro.

Kai jau atrodė, kad pagaliau baigėsi " kankinimo trasa" ir būsimieji "fuksai" apsidžiaugė, žiaurioji mafijos vadė Donata pakvietė visus prie ežero, čia laukė dar keli išbandymai: šokis, ir svarbiausias krikštynų momentas – pirmakursių priesaika. Šventinant  vandeniu pirmakursiai prisiekė , kad tikrai bus verti pirmakursių gimnazistų vardo ir seks savo krikštatėvių pavyzdžiu.

Gimnazistų himno žodžiai "mes visi kartu" subūrė visus esančius centro aktų salėje į vieną gražią šeimą. Pavaduotoja ugdymui Laimutė Ratkevičienė palinkėjo visada eiti doros ir šviesos keliu, paragauti kasdieninės juodos gimnazisto duonos kąsnio – mokslo ir niekada nepasisotinti.

Paragavę žinių ir intelekto eliksyro, išlaikę visus išbandymus, iškentę ir išlikę, gimnazistų vakaro metu jaunieji mokiniai parodė, ko esą verti. Grupių prisistatymai buvo nuotaikingi, įdomūs ir išradingi. Juos lydėjo audringi žiūrovų plojimai, juokas, gera nuotaika.

Visus linksmai nuteikė originali IKT-8 grupės prisistatymas, ypač išradingai prisistatė VT8 ir BT8 grupės, pamatėme, kad jie puikiai vaidina, dainuoja ir šoka. Maloniai nustebino uždegantis MA8 nuotaikingas filmukas. Jaunųjų RGD-8 grupės dizainerių improvizacija sužavėjo žiūrovus, gražūs kostiumai, prisistatymo idėja tikrai meniškai nuteikė visą salę. 1A grupės pasirodymas prajuokino visus salėje esančius žiūrovus, juokinga pasaka apie ,,Raudoną kepuraitę" visus perkėlė į stebuklingą pasakų pasaulį.

Krikštynos - tai graži tradicija, įtraukianti jauną žmogų į bendruomenės būrį bei išmokanti gyventi pirmakursį nauju studentišku ritmu. Linkime pirmakursiams sėkmės moksluose, kantrybės ir pastovumo!

Atnaujinta Sekmadienis, 28 Gruodis 2008 20:34