2024 metų lapkričio mėnesį vyko 3 savaičių trukmės CIRCVET projekto stažuotės, kuriose dalyvavo Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro mokiniai, sėkmingai pilotavę projekto metu parengtą mokymo medžiagą. Stažuotės buvo puiki galimybė jauniems specialistams įgyti praktinių įgūdžių ir žinių tvarios žiedinės ekonomikos pritaikyme plastiko gamybos procesuose. Mokinių stažuotės vyko skirtingose šalyse bei įmonėse, sukuriant galimybę pritaikyti įgytas teorines bei praktines žinias realiose darbo sąlygose, išbandyti naujas technologijas bei susipažinti su skirtingomis darbo kultūromis.
Ispanijoje stažuotės vyko dvejose įmonėse – Totemplast SL ir AIJU Instituto Tecnológico. Stažuotė kitoje šalyje buvo svarbi ne tik dėl profesinių galimybių, bet ir dėl kultūrinės, socialinės patirties. Mokiniai susidūrė su naujais gamybos procesais, netikėtais darbo situacijų sprendimais, tačiau, pasak vieno iš stažuotės dalyvių Andriaus Didenko, visa tai tapo vertinga patirtimi, kuri padėjo išaugti tiek profesiniu, tiek asmeniniu lygiu. VTVPMC pameistrys Andrius pasidalino savo įspūdžiais apie stažuotę Ispanijoje: „Šioje stažuotėje susidūriau su daug neplanuotų atvejų. Daugumą sprendimų teko koreguoti bei įveikti naujus iššūkius, su kuriais susidūriau – „čia ir dabar“. Kelionės niuansai - iki šiol man dar nematyta įranga, kitokia gamyklos „virtuvė“, komunikacija ispanų kalba, skirtingi nuo Lietuvos kultūriniai aspektai... Tačiau vadovavausi savo ispanų kalbos mokytojo moto: „Tranquilla. La mente abierta.“ – „Ramiai. Galva atvira.“ Su šiuo moto per tris savaites ten pritapau, ir buvo sunku atsisveikinti su kolegomis. Maloniai nustebino, kad ir jiems buvo sunku atsisveikinti su manimi. Tai buvo puiki galimybė patobulėti man ir kaip asmenybei, ir kaip profesionalui bei susirasti draugų, kolegų Ispanijoje.“
Kitas VTVPMC mokinys Sablin Gleb išvykdamas iš Ispanijos džiaugėsi užmegztais ryšiais su Ispanijos specialistais, praplėtė savo profesinių įgūdžių bagažą, stebėjo robotizacijos procesus plastikų gamyboje pritaikant ,,žaliuosius įgūdžius”.
Lietuvoje stažuotė vyko įmonėje UAB „Hoda“, kuri specializuojasi plastiko gamybos srityje. Lietuvoje stažuotės dalyvė Ksenija Trimailova susidūrė su skirtingais iššūkiais nei Ispanijoje. Labai svarbu, kad Ksenijai darbinėje aplinkoje pavyko pritaikyti įgytas parengtos mokymo medžiagos pilotavimo metu žinias apie žiedinę ekonomiką ir plastikų gamybos procesus.
CIRCVET projektas įgyvendinamas siekiant sukurti mokymų medžiagą ir įrankius, padedančius plastikų gamybos sektoriui pereiti prie tvaresnės žiedinės ekonomikos. Mokiniai, dalyvavę stažuotėse tiek Lietuvoje, tiek Ispanijoje, turėjo galimybę įgyti praktinių įgūdžių bei užmegzti ryšius su tarptautinėmis organizacijomis, įsitraukti į globalius tvarios plastiko gamybos pokyčius.
Projekto įgyvendinimo metu yra atveriamos naujos galimybės mokiniams įgyti praktinės patirties ir pritaikyti žinias tarptautiniame kontekste. Stažuotės Lietuvoje ir Ispanijoje tapo ne tik vertinga profesine patirtimi, bet ir kultūrine, socialine iniciatyva, leidžiančia jauniems specialistams ugdyti profesinius įgūdžius, plėsti savo pasaulėžiūrą bei užmegzti tarptautinius ryšius. Ši projekto veikla suteikė galimybę praktiškai analizuoti, kaip plastiko gamybos procesai pereina į tvaresnę ateitį ir kokie iššūkiai laukia jaunųjų specialistų šiame sektoriuje.