Naujienos

Plastikų liejimo mašinų derintojo mokymo programos aspektai ir poreikis aptartas vizite Prancūzijoje

2019-10-07

Šių metų spalio 2-3 dienomis Paryžiuje ir Alencone, Prancūzijoje, vyko antrasis Vykdomasis projekto ,,The Skills for the Digital Future of Plastic Factories: UPSKILL”  susirinkimas bei pažintinis vizitas ISPA (Alencon plastikos institutas). Šio susirinkimo metu buvo pristatoma projekto įgyvendinimo metu parengta tarptautinius standartus atitinkanti plastikų liejimo mašinų derintojo mokymo programa, kuri su tam tikrais nežymiais pakeitimais buvo patvirtinta visų Vykdomojo komiteto narių.  Šiame susirinkime iš VTVPMC dalyvavo Sektorinio praktinio mokymo centro vadovas, mokytojas ekspertas, projekto tyrėjas Gintautas Dervinis, kuris itin aktyviai prisidėjo prie programos rengimo, bei  projektų vadovė Jurgita Mikutavičienė.

Spartus ir inovatyvus žvilgsnis į priekį visos šalies mastu yra tai, jog šio projekto metu parengtos tarptautinius standartus atitinkančios plastikų liejimo mašinų derintojo mokymo programos pagrindu pradėta rengti ir nacionalinė plastikų liejimo mašinų derintojo modulinė profesinio mokymo programa. Visagino TVPMC kompleksiškai žvelgdamas į esamus darbo rinkos poreikius plastiko sektoriuje, lygiagrečiai įgyvendina projektą ,,Sektorinio praktinio mokymo centro plėtra“, kurio įgyvendinimo metu planuoja įsirengti plastikų liejimo mokomąsias dirbtuves ir įsigyti plastikų liejimo įrangą. Anot Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA šiuo metu plastikų liejimo specialistų poreikis jaučiamas ne vienoje Lietuvos įmonėje - UAB „Terekas“ (Kretinga), UAB „Frilux“ (Šiauliai), UAB „Hoda“ (Molėtai), UAB „Plaga“ (Vilnius), UAB „Stigma“ (Panevėžys), UAB „Intersurgical“ (Visaginas) ir kitose.

Projekto metu parengtą, pritaikytą Lietuvos įstatyminei bazei bei verslo aplinkai plastikų liejimo mašinų derintojo programą pirmiausia planuojama pradėti vykdyti-pilotuoti Visagino ir Alytaus profesinio mokymo centruose dėl jau turimo besimokančiųjų potencialo bei planuojamų įsigyti mokymo priemonių. Neabejojama, kad ateityje šią programą siūlys ir kiti regionų mokymo centrai. 

Projektinės grupės susitikimo Paryžiuje metu buvo aptariamos tolimesnės projekto veiklos – metodinės, mokomosios medžiagos moksleivių bei mokytojų mokymams parengimo klausimai, parengtos mokomosios medžiagos pilotavimo aspektai ir planai, mokomųjų ir pažintinių vizitų organizavimo niuansai, projekto struktūrinis komandinis darbas ir užduočių pasidalijimas tarp partnerių bei ekspertų.

Alencono mieste vykusio projekto darbo grupės susirinkimo bei pažintinio vizito metu buvo pristatytos ISPA (Alencon plastikos institutas) plastikų liejimo klasės-dirbtuvės, kur projekto partneriai galėjo pamatyti, kokią plastikų liejimo įrangą naudoja prancūzai mokymo proceso metu, kokias funkcijas minėtoji įranga atlieka ir kokios jos galimybės. Sužavėjo tai, kad prancūzai didelę reikšmę teikia plastiko perdirbimui mokymosi metu – tos pačios medžiagos liejimo procese panaudojamos iki 8 kartų.

Šiuo metu visos projekto komandos laukia tolimesni iššūkiai siekiant parengti plastikų liejimo mašinų derintojo mokomąją medžiagą, todėl bendradarbiavimas su ekspertais iš verslo pusės yra svarus žingsnis į priekį. VTVPMC šiame projekto etape itin glaudžiai dirba ir konsultuojasi su plastikų liejimo proceso ekspertais iš UAB ,,Intersurgical“ bei UAB ,,Hoda“.