Naujienos

Tarptautinis CIRCVET projektas žiedinei ekonomikai plastikų gamyboje skatinti: Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro vaidmuo esamuoju projekto etapu

2024-10-15

Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras jau dvejus metus dalyvauja tarptautiniame švietimo sektoriaus projekte CIRCVET, kurį koordinuoja AIJU technologijų institutas iš Alikantės, Ispanijos. Projektas „Circular economy practical training materials for plastic manufacturing industries“ yra finansuojamas „Erasmus+“ programos lėšomis ir siekia didinti žiedinės ekonomikos pritaikymą plastiko gamybos industrijoje. CIRCVET tikslas – suteikti reikalingas žinias ir praktinius įgūdžius, kurie padėtų suprasti bei pritaikyti žiedinės ekonomikos principus mokiniams, mažų ir vidutinių įmonių darbuotojams, inovacijų bei mokymo centrų specialistams.
Projektas orientuotas į mokymo ir mokymosi priemonių kūrimą, kurios padėtų plastiko gamybos sektoriui pereiti prie tvaresnės žiedinės ekonomikos taikymo. Tai apima mokymo modulių rengimą ir interaktyvios E-platformos, skirtos tiek darbuotojams, tiek mokiniams, kūrimą.
Spalio 8–9 dienomis Berlyne, Vokietijoje vyko vienas iš CIRCVET projekto partnerių susitikimų – Vykdomojo komiteto posėdis. Šiame susitikime dalyvavo Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro projektų vadovė J. Mikutavičienė kartu su Praktinio sektorinio mokymo centro vadovu D. Udovičenko. Susitikimo metu buvo aptariama dabartinė kuriama E-platforma, tolimesni projekto žingsniai, analizuojami pasiekti rezultatai.
Partneriai aptarė techninius E-platformos veikimo niuansus. Buvo diskutuojama apie dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurios turi būti ištaisytos, ir apie tai, kas turės rūpintis platformos priežiūra pasibaigus projektui. Buvo keliami klausimai dėl atsakomybės už platformos palaikymą ir tobulinimą ateityje, siekiant užtikrinti ilgalaikį projekto rezultatų naudojimą.
Viena iš svarbesnių šio susitikimo galimybių Centrui - susitarimas dėl dviejų VTVPMC mokinių, pilotavusių sukurtą mokomąją medžiagą, stažuočių organizavimo. Centro mokiniai lapkričio 3–22 dienomis atliks stažuotes dviejose įmonėse: „Totemplast“ įmonėje ir „AIJU“ technologijų institute, Alikantėje, Ispanijoje. Šios įmonės, dirbančios plastiko gamybos srityje, savo veikloje taiko žiedinės ekonomikos principus, todėl stažuotė bus puiki galimybė mokiniams įgyti praktinių žinių ir įgūdžių šioje srityje. Susitikimo metu buvo derinami mokymosi turinio klausimai, aptartos apgyvendinimo, draudimo ir kitos logistinės detalės.
Projekto įgyvendinimo metu gruodžio mėnesį planuojama pradėti parengtų mokymo modulių validavimą, kuriame dalyvaus visi projekto partneriai. Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras kartu su Alytaus profesinio rengimo centru paskirta validuos ne mažiau trijų mokymo modulių dalyvaujant 20 centrų mokinių. Medžiagos ir platformos validavimo proceso metu 10 VTVPMC mokiniai turės pateikti savo pastabas bei pasiūlymus dėl modulių tobulinimo ir E-platformos funkcionalumo ir pritaikymo gerinimo. Validavimo procesas truks apie 4-5 mėnesius, o darbui koordinuoti bus sudaryta speciali darbo grupė.
Vėlesniais projekto etapais bus svarstomos galimybės suteikti akreditacijas tiems, kurie sėkmingai baigs mokymo programą. Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras taip pat planuoja galimybę, remiantis sukurtos medžiagos pagrindu, pasiūlyti neformalius mokymo kursus įvairių įmonių darbuotojams ir pameistriams. Šie kursai galėtų padėti pameistriams gilinti žinias apie žiedinę ekonomiką plastiko gamybos sektoriuje.
CIRCVET projektas yra svarbus žingsnis link plastiko gamybos industrijos tvarumo didinimo. Jo rezultatai bus naudingi ne tik mokiniams ir įmonių darbuotojams, bet ir visam plastikos sektoriui, siekiančiam pereiti prie žiedinės ekonomikos modelio taikymo.